Stopiony batonika pomógł stworzyć kuchenki mikrofalowe

Może być zaskoczeniem dla wielu ludzi dzisiaj, ale jest to fakt, że stopiony batonika pomógł stworzyć kuchenek mikrofalowych. Piece te są przykładem jak nasze wysiłki, aby odkryć lub poprawić coś może wiele razy prowadzić do przypadkowego wynalazku lub poprawy czegoś innego. Ten wysiłek, aby poprawić coś w czasie II wojny światowej rzeczywiście doprowadzić do ewentualnego utworzenia kuchenka mikrofalowa.

Co się zdarzyło, że brytyjscy i Amerykańscy naukowcy podczas wojny pracowali gorączkowo do poprawy na radar, który miał został opracowany przez British tuż przed rozpoczęciem działań wojennych. Wysiłki zmierzające do poprawy czułości i zasięg radaru doprowadziły do rozwoju sprzętu, znany jako magnetron, który emituje mikrofale. Mikrofale znacznie polepsza skuteczność radar.

Kilka lat później począwszy od około 1942, naukowców i inżynierów ciężko pracował na poprawę magnetron, sam. Jeden dzień, jeden z tych naukowców,–który był stojący w pobliżu magnetron, gdy został włączony–zauważyłem, że batonika, którym on miał been roznosić w jego przedniej kieszeni zaczęła się rozgrzać i stopić w czasie wiązki magnetron koncentrował się na niego.

Decydując się dalej, ten naukowiec (przez nazwę Percy Spencer) umieszczone garść ziarna kukurydzy przed belki i wszedł ponownie, aby zobaczyć, co by się stało. Oczywiście co się stało było popcorn, oczywiście na tyle. Niezadowoleni z tego eksperymentu, Spencer i kolegą fizykiem wzial jajko i umieścił go w drodze wiązki. To wystarczająco szybko eksplodował, całej twarzy innych naukowców.

Słowo to zaskakujące użytkowania magnetron szybko osiągnął firmy liderów, którzy postanowili ustawić zespół naukowców na znalezienie sposobu na magnetron i stworzyć piekarnik z niego. W 1947 ten wykonawca obrony zespół naukowców był w stanie produkować piekarnikiem, który kosztuje około $5000, został 6 metrów wysokości i waży prawie tonę. To również wymagane, stała chłodzenia za pomocą środków systemu wodnego.

Ostatecznie technologia została licencjonowana Tappan piec firmy, która ją wziął i zaczął pracować w kierunku odchudzania dół modelu. 1954 był w stanie zrobić kuchenka mikrofalowa, który mógłbym rynku dla celów komercyjnych i który przezwał ‚Radarange’. Ludzie uznają że nazwa nawet dziś na drodze. Pierwotnie kosztuje $3000, mniejszy, tańszy model 1300 dolarów został wyprodukowany w 1955 roku.

1967, jednak był pierwszym rokiem, w którym kuchenka mikrofalowa naprawdę zaczął się zdjąć. Kilka lat wcześniej, że Tappan zostały nabyte przez Amana, która miała projekt, to poprawić i umieścić własną wersję Radarange na rynku. Pierwotnie kosztuje $500, to był znacznie bardziej kompaktowy i lekki. To był natychmiastowy sukces, a w 1978 roku piekarnik był w wielu domowych i sprzedaży znacznie niższych cenach.

Piece te są tak wszechobecne dziś, byłoby to rzeczywiście bardzo zaskakujące, gdyby jeden z nich chodzić do domu i nie być w stanie dostrzec pewnego rodzaju kuchenka mikrofalowa, w kuchni, czy gdzie indziej. Wielu ludzi, jednak nie wiem, że to stopiony batonika, który doprowadził do ewentualnego stworzenia i rozwoju tego pieca. To naprawdę urodził się w wyniku czysty przypadek.